מהי טכנולוגיית HIFU?

טכנולוגית HIFU או בשמה הארוך – High Intensity Focused Ultrasound היא טכנולוגיה לא פולשנית ולא ניתוחית לביצוע מספר פרוצדורות קוסמטיות\ אסתטיות על ידי רופא ו\או אדם המוסמך לביצוע פעולות עם טכנולוגיה זו. בין השימושים הנפוצים של טכנולוגית הHIFU ניתן למצוא הידוק העור, העלמת קמטים, חיזוק קווי מתאר של הפנים, חיזוק קווי הלסת ועצמות לחיים, הרמת העור סביב העיניים, הצרת היקפים ועוד..

טכנולוגיית הHIFU מגיעה לשכבה העמוקה ביותר של העור שבדרך כלל רק באמצעות ניתוח ניתן להגיע אליה, ללא מגע פולשני עם שטח פני העור, תוך עקיפת האפידרמיס בזמן הטיפול.

איך זה עובד?

טיפול בטכנולוגית HIFU למעשה נעשה באמצעות חימום ממוקד של אזור קטן של רקמה רכה מתחת לפני העור, לרמה בה האזור הנבחר יפגע והגוף ייצר קולגן חדש לשיקום האזור. על מנת להשיג תוצאות משמעותיות של הרמה ומיצוק העור, יש צורך בהזרמת אנרגיית חום בכמות ולעומקים הנכונים של הרקמה. טכנולוגיית ה HIFU מסוגלת לעמוד בדרישה זו מבלי לפגוע כלל בשטח הפנים של העור.

בזמן הטיפול ירגיש הפציינט כמות קטנה של חום מרוכז באזור המטופל, מתחת לפני העור. רבים מהפציינטים מתארים תחושה זו כתחושת דגדוג או צביטה. לעיתים הטיפול ב HIFU עלול להרגיש עוצמתי יותר וזהו סימן חיובי לתחילת תהליך ייצור הקולגן של הגוף. רמת אי הנוחות בזמן הטיפול משתנה כמובן בין פציינט לפציינט ובין אזור לאזור, כאשר האזורים המסומנים כרגישים יותר הם הקרובים יותר לעצם כגון אזור הלסת.

תוצאות בהליך הרמה והידוק עור הפנים והצוואר

חלק מהמטופלים יראו שינוי מייד אחרי הטיפול אשר יתבטא בעור רענן וזוהר. למעשה התוצאות האמיתיות מופעיות לאורך חודשיים עד שלושה חודשים מתחילת הטיפול, כאשר הקולגן החדש נכנס לפעולה ומרים ומהדק את עור הפנים והצוואר.

מתוצאות הטיפול ניתן להנות עד לכשנתיים מתום הטיפול כתלות במספר פרמטרים כגון גיל, מצב בריאותי, אורח חיים, תזונה וכמות הקולגן שקדמה לטיפול הראשון.

בעוד שטיפול HIFU לא ייתן תוצאה זהה לחלוטין לזו של ניתוח להרמת פנים, טכנולוגיית ה HIFU הוכחה קלינית כאלטרנטיבה מצוינת לא פולשנית עבור אלו שאינם מוכנים להסתכן בניתוח, ואפילו כאופציה לתחזוקת תוצאות ניתוח בהינתן וכבר בוצע כזה.

טיפול ה HIFU יתן גם מענה מצויין למטופלים רבים אשר מעדיפים תוצאות טבעיות ולא עשויות מידי.

זמן התאוששות

גם כאן מתעלה טכנולוגיית ה HIFU על מתחרותיה כאשר לטיפולי ה HIFU אין זמן התאוששות (down time), למעשה ניתן לצאת לטיפול באמצע יום העבודה ולחזור לעבודה ולהמשיך בשגרת היום.

לא פולשני, לא ניתוח, בטוח מאוד!

טכנולוגיית ה HIFU היא טכנולוגיה הלא פולשנית שקיבלה אישורים רגולטורים והכיחה עצמה כבטוחה ואפקטיבית ביותר מ450,000 טיפולים ברחבי העולם. התוצאות קרובות לתוצאות של ניתוח הרמת פנים והן האלטרנטיבה הטובה ביותר לניתוח הרמת פנים או הזרקות.

הרמה טבעית של העור

הטיפול בטכנולוגיית ה HIFU ממריץ את מלאכת בניית שכבות העור העמוקות ולכן באופן טבעי מתחילה תגובה של ייצור קולגן (כפי שכבר נאמר). הקולגן אשר נוצר כתוצאה מהטיפול מתחזק באופן טבעי את תוצאות הטיפול לתקופה של כתשעה חודשים לערך.

למה לצפות אחרי הטיפול?

כאמור, מיד אחרי הטיפול ניתן לחזור באופן מידי לביצוע שגרת יום שוטפת. בכל מקרה, ממולץ להימנע מחשיפת העור לטמפרטורות קיצוניות של חום \ קור ולהגן על העור באמצעות תכשירי לחות באיכות גבוהה וקרם הגנה. חשוב להקפיד לשתות מים לאחר הטיפול ולהשאר רוויים. כמו כן להימנע מקפאין ואלכוהול במשך כ48 שעות לאחר הטיפול ואם ניתן אף יותר על מנת לקבל תוצאות אופטימליות.

כמו כן מומלץ להימנע במשך 24 השעות הראשונות משימוש בתכשירים אשר מעוררים תגובות בעור (דוגמאת משחות חומציות נגד פצעים בפנים).

העור עשוי להיות סמוק מיד בסוף הטיפול אך האדמומיות תחלוף תוך מספר שעות עד יומיים.

חלק מהמטופלים עשויים לחוש דגדוג או רכות מסוימת במגע בעור באזור הטיפול מיד לאחריו , תחושת אלה ילכו וייעלמו במשך מספר שעות / ימים לאחר הטיפול.

דיאגרמה

הדיאגרמה בעמוד זה ממחישה את מבנה שכבות העור ופעולה ה HIFU מתחת לפני העור.

תוצאות עם HIFU

לפני ואחרי

שתפו את הכתבה

בקרו בעמוד של HIFU המתקדם בעולם +ULTRAcel Q

מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם